poniedziałek, 1 lipca 2019

11 zapachów, dzięki którym odstraszysz komary! Są naturalne i bezpieczne nawet dla malutkich dzieci.Lato to piękny wakacyjny czas, gdzie większość dnia, a nawet wieczory spędzamy na zewnątrz na świeżym powietrzu. Wtedy jedyną i największą zmorą są dla nas komary, które potrafią zepsuć nawet najlepszą imprezę.
Jest na to jednak sposób... naturalny... oto 11 zapachów, dzięki którym  pozbędziemy się intruzów.
1.Wanilia
Proszek wanilii można zmieszać z wodą i spryskać nim ciało, ale także mozna wymieszać sproszkowaną wanilię z balsamem dla dzieci w stosunku 1 do 10.

2. Olejki eteryczne z anyżu, goździków, bazylii i eukaliptusa.
10 kropli jednego z wymienionych olejków wystarczy na szklankę wody. Należy mieszanką spryskać coś ciepłego, np lampę. Można też namoczyć w roztworze ściereczkę i umieścić ją n a parapecie.

3. Czarny bez
Kwiaty bzu mają silny zapach, którego komary n ie znoszą. Wystarczy mały bukiecik umieścić w wazonie z wodą, jednak nie blisko łóżka, bo mogą zakłócać sen.

4.Goździki
Na jedną szklankę wody należy wsypać 5 g goździków i je zagotować. 10 kropli naparu należy zmieszać z dowolnymi perfumami. Po spryskaniu sie nimi jesteś bezpieczna od komarów.

5. Gałązki jałowca.
Jeżeli zamierzasz robić ognisko, to warto wrzucić do niego kilka gałązek jałowca. Żaden komar się nie zbliży.

6.Olej z drzewa cedrowego
Ten zapach dusi komary i inne owady a nawet domowe robale.

7. Napar szałwii
Skórę wystarczy przetrzeć naparem z szałwii, a żaden owad nie będzie miał odwagi do Ciebie podlecieć.

8.Pyretrum
Pyretrum to nic innego jak naturalny pestycyd ze sproszkowanych koszyków kwiatowych np, rumianku polnego. Poraża układ nerwowy i mięśniowy owadów. Wystarczy suszone rosliny wraz z łodygami porozkładać wokół domu.

9.Trawa pszeniczna
Korzenie pszenicy już w starożytności były używane do walki z komarami. Garść korzeni pszenicy należy posiekać, zalać 1 litrem wody i zagotować 3 razy aż woda będzie żółta. Potem wystarczy się spryskać wywarem i komar nie podleci.

10. Liście bazylii
Świeże posiekane zioła można w pojemniczkach porozstawiać po domu albo natrzeć nimi skórę.
11.Olej słonecznikowy, szampon i ocet.
Powyższe składniki należy zmieszać ze sobą w równych ilościach i natrzeć nimi skórę, lub postaw w pokoju. Bezpieczne nawet  dla małych dzieci.