środa, 4 marca 2020

E-papierosy doprowadzają do śmierci! Zmarł 19-letni mieszkaniec Podlasia.
Papierosy elektroniczne powodują wiele groźnych chorób, a nawet mogą doprowadzić do śmierci.
19-letni mieszkaniec Podlasia zmarł w wyniku palenie e-papierosów. „Przebieg choroby był piorunujący” - powiedział lekarz ze szpitala w Łomży.


 Hubert z Kolna miał 13 lat kiedy zaczął palić papierosy. Z czasem zamienił je na elektroniczne, które miały być zdrowsze od tych tradycyjnych.

W tym roku odnotowany już 11 przypadków z podejrzeniem chorób płuc. Wszystkie te przypadki to osoby palące elektroniczne papierosy.

W łódzkim szpitalu odnotowano dwa przypadki zwłóknienia płuc, w tym jeden jest w stanie bardzo poważnym, ponieważ, by ocalić życie potrzebny jest przeszczep.


Wyziewy z toksycznej mieszkanki e-papierosów niszczą płuca.

Lekarze nie byli w stanie pomóc 19-letniemu Hubertowi, który miał uszkodzone płuca z powodu wieloletniego palenia papierosów elektronicznych."Zmiany w układzie oddechowym następowały w tak piorunującym tempie, że pacjent wymagał podłączenia do respiratora na oddziale intensywnej terapii. Walczyliśmy o niego kilka dni. Niestety bezskutecznie. Pacjent zmarł w ciągu kilku dni z powodu niewydolności oddechowej, uszkodzenia płuc." -  dr Henryk Pawłowski, dyrektor ds. lecznictwa placówki.


"To jest sama chemia, różne rzeczywiście rozpuszczalniki i substancje są tam dodawane. Najważniejsze żeby do młodzieży dotarła ta informacja, że to jest niebezpieczne." - dodał lekarz.